Co se skrývá pod pojmem - YOUTUBER? (16. 5. 2017)

Firmy se neustále snaží přijít na způsob, jak zaujmout co nejvíce lidí, ale za málo peněz. Reklama prostě hýbe světem a bez ní bychom prostě nevěděli o ničem, co se děje kolem nás, co se kde prodává, jakou novinku uvedou na trhu za měsíc a podobně.
 
V podstatě ještě nedávno byl pojem youtuber a youtubering prakticky neznámý. Dnes o něm slyšíme téměř na každém kroku. Youtuber je vlastně onen člověk, který ty videa natáčí. Videa jsou vytvářeny na nejrůznější témata a bývají vkládány jako veřejné soubory na Youtube.
 
Youtubeři často odkrývají více sebe sama, jejich zájmy, soukromí, oblíbené věci i to jak bydlí, vše se stává věcí veřejnou, na kterou se kdokoli z vás může podívat. Musíme ale uznat, že míra ztotožnění diváků s autorem u videí tohoto typu je obrovská, takže není divu, že firmy po takových lidech chtějí, aby mluvili, zkoušeli a ukazovali jejich produkty.
 
Je to skvělá reklama a lidé tak mohou na vlastní oči vidět, jak se produkty používají. Podívají se třeba, jestli by je ta počítačová hra vůbec bavila. Dozví se spoustu věcí, třeba která řasenka nelepí řasy nebo který typ make-upu by seděl jejich pleti. Je toho samozřejmě mnohem víc, co youtubeři dokážou. Ve videích ale nemusí jít jen o rozbalování, hodnocení a recenzování produktů. Může jít i o videovýzvu, různá vtipná videa, soukromé video deníčky a podobně.
 
Pomocí takové reklamy mohou firmy nejen zaujmout mnohem více lidí - potenciálních zákazníků, ale především mohou lépe zacílit svůj prodej na cílovou skupinu zákazníků.
 
Chtěli byste být také youtuberem? A chcete vědět, kolik si úspěšný youtuber může vydělat? Více se dočtete ZDE.
 
Zdroj: idnes.cz

« zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt